Założenie firmy PHU Adam Gronek

Uruchomienie działalności gospodarczej przez założyciela firmy - Adama Gronka. Rozpoczynaliśmy działalność w transporcie bazując na samochodzie ciężarowym marki LIAZ. W początkowym okresie działalności firma koncentrowała się na przewozie materiałów sypkich.

Nov 23, 1997
 

Pierwszy pracownik w firmie

Właściciel podejmuje decyzję o rozbudowie firmy, kupuje drugą wywrotkę i zatrudnia pierwszego pracownika/kierowcę.

Mar 01, 1994
 

Rozpoczęcie działalności PHU Ludwika Gronek

Po wielu latach obserwacji pracy ojca, córka właściciela zdecydowała się oficjalnie rozpocząć świadczenie usług transportowych otwierając swoją firmę wchodzącą w skład naszej grupy Gronek

Jan 02, 1998
 

Pierwszy nowy samochód w firmie

W tym czasie do firmy trafia pierwsze zupełnie nowe auto - Volvo FL360. To pozwoliło nam podnieść prestiż firmy i zbudowało w nas plany rozwojowe na kolejne lata...

Aug 02, 1998
 

Rozpoczęcie działalności w transporcie międzynarodowym

W tym roku zakupiliśmy koncesję uprawniającą nas do wykonywania transportu międzynarodowego. Działalność ta jest kluczowym ogniwem funkcjonowania naszej firmy aż do dziś.

Apr 02, 2000
 

Własna baza transportowa, pierwsze biuro i warsztat

W maju 2003 siedziba firmy została przeniesiona na ul. Fabryczną, gdzie wybudowaliśmy nowy budynek biurowy oraz rozbudowaliśmy warsztat wraz z zapleczem technicznym dla samochodów ciężarowych.

May 04, 2003
 

Nowy budynek biurowy

W tym roku wybudowaliśmy budynek biurowy, w którym obecnie pracuje na co dzień 15 osób. Mamy własne zaplecze kuchenne oraz dużą salę konferencyjną, w której odbywają się wszystkie spotkania oraz w której możemy przyjąć gości naszej firmy.

Jun 15, 2007
 

Rozbudowa warsztatu

Dobudowaliśmy nową część budynku warsztatowego. Obecnie możemy w pełni obsługiwać 2 pełne/długie zestawy transportowe lub nawet do 4 samodzielnych ciągników w jednym czasie. Nasze możliwości napraw i przeglądów powiększyły się także o pełny serwis oponiarski (montaż, wyważanie, napełnianie azotem itp.). Warsztat oprócz prac związanych z utrzymaniem własnej floty, świadczy także usługi dla klientów zewnętrznych.

Jan 01, 2007
 

25-lecie firmy

Świętujemy 25-lecie naszej firmy. Z tej okazji nowe ciągniki siodłowe zakupione w tym roku zostały oznaczone specjalnymi jubileuszowymi naklejkami.

Nov 23, 2017
 

Pierwsze ciągniki gazowe Iveco

Do floty dołącza pierwszy ciągnik siodłowy zasilany paliwem gazowym LNG. W kolejnych miesiącach zakupiliśmy jeszcze 2 takie auta.

Dec 13, 2020
 

Do floty dołącza 5 ciągników Renault T520

Do naszej floty włączamy 5 ciągników siodłowych Renault T520.

Jun 15, 2022
 

Kolejny nowy ciągnik w naszym parku - Mercedes Actros L

Z okazji jubileuszu 30-lecia firmy, w specjalnym oklejeniu trafia do nas najnowsza propozycja marki Mercedes-Benz - model Actros L. To pierwsze auto w naszym parku, wyposażone w kamery boczne i monitory w kabinie. To rozwiązanie zmniejsza zużycie paliwa poprzez poprawę wartości współczynnika oporu generowanego przez samochód.

Sep 01, 2022
 

Świętujemy 30-lecie firmy PHU Adam Gronek !!!

Mija właśnie 30 lat od pierwszego kursu naszej ciężarówki z ładunkiem klienta. Czas na drobne świętowanie!!!

Nov 23, 2022
 

Kolejny nowy ciągnik w naszym parku - Volvo FH13

Zdążyliśmy jeszcze w jubileuszowym roku zakupić kolejny nowy ciągnik do naszego parku pojazdów. Tym razem zdecydowaliśmy się na najnowszą propozycję od VOLVO model FH13. Jest to kolejne auto tego producenta w naszej flocie.

Dec 20, 2022
 

Świętujemy 25-lecie firmy PHU Ludwika Gronek !!!

Mija właśnie 25 lat od rozpoczęcia działalności gospodarczej przez Panią Ludwikę Gronek - córkę właściciela naszej grupy transportowej !!! To druga co do wielkości firma wchodząca w skład naszej grupy.

Jan 02, 2023